Почетна Вијести - актуелности Почела реализација пројекта „Помоћ за 10 најугроженијих породица“ (ВИДЕО)

Почела реализација пројекта „Помоћ за 10 најугроженијих породица“ (ВИДЕО)

Штампа

На подручју општине Шамац почела је реализација пројекта под називом "Помоћ за десет социјално најугроженијих породица", чија је вриједност око 8.000 КМ.

Овај пројекат био је кандидован Министарству здравља и социјалне заштите Републике Српске, које је за те намјене издвојило 6.500 КМ, док су остатак средстава обезбиједили општина и Центар за социјални рад у Шамцу.

"У пројекат је укључено десет најсиромашнијих породица са овог подручја, а изабрани су по сљедећим критеријумима - породице без новчаних примања, корисници социјалне помоћи, породице са изузетно тешком материјалном ситуацијом и неповољним минималним условима за живот", рекао је директор Центра за социјални рад Вељко Милкић.

Милкић је навео да је свака породица добила шпорет, кревет, хигијенски и прехрамбени пакет, деке, прекриваче.

Када је у питању огрев, Милкић је рекао да то није у склопу овог пројекта, већ да општина обезбијеђује према проширеном пројекту огрев за најугроженије породице.

Представници Центра за социјални рад, начелник општине Шамац Саво Минић и предсједник Скупштине општине Предраг Маринковић посјетили су Јасминку Љубојевић и Марка Симића који живе заједно у насељу Тишина.

Брачни пар Јасминка Љубојевић и Марко Симић живе од 82 КМ социјалне помоћи. Здравље им је нарушено и нису способни за рад. Зато им је угрожена егзистенција. То су и главни разлози што њихова седмогодишња кћерка живи у хранитељској породици. Све што су јуче добили, како кажу биће им од велике помоћи.

Центар за социјални рад донио је одлуку о томе да се дјевојчица измјести у другу породицу док се не створе предуслови за враћање код родитеља.

Начелник општине Саво Минић рекао је да је основно да се у овој кући направи купатило, за шта ће помоћ пружити општински менаџмент, како би се створили услови за повратак дјевојчице у своју породицу.

"Радници предузећа `Водовод и канализација` сутра ће направити предрачун о радовима да се направи купатило. На овој породици је да држи ову кућу уредну и чисту и створи предуслове да Центар за социјални рад може донијети рјешење да се дјевојчица врати кући", додао је Минић.

Минић је истакао да је за овај пројекат најзаслужнији Центар за социјални рад, који општину редовно обавјештава о проблемима који постоје када су у питању породице у тешкој материјалној ситуацији, те о лицима која нису способна да се брину о себи.

Јасминка Љубојевић и Марко Симић изразили су захвалност на помоћи, додајући да им је једина жеља да врате своју дјевојчицу кући.

Светлана Павловић, дипл.журналиста

Последње ажурирано петак, 17 фебруар 2012 09:14