Почетна Vijesti - aktuelnosti Počela realizacija projekta „Pomoć za 10 najugroženijih porodica“ (VIDEO)

Počela realizacija projekta „Pomoć za 10 najugroženijih porodica“ (VIDEO)

Štampa

Na području opštine Šamac počela je realizacija projekta pod nazivom "Pomoć za deset socijalno najugroženijih porodica", čija je vrijednost oko 8.000 KM.

Ovaj projekat bio je kandidovan Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, koje je za te namjene izdvojilo 6.500 KM, dok su ostatak sredstava obezbijedili opština i Centar za socijalni rad u Šamcu.

"U projekat je uključeno deset najsiromašnijih porodica sa ovog područja, a izabrani su po sljedećim kriterijumima - porodice bez novčanih primanja, korisnici socijalne pomoći, porodice sa izuzetno teškom materijalnom situacijom i nepovoljnim minimalnim uslovima za život", rekao je direktor Centra za socijalni rad Veljko Milkić.


Milkić je naveo da je svaka porodica dobila šporet, krevet, higijenski i prehrambeni paket, deke, prekrivače.

Kada je u pitanju ogrev, Milkić je rekao da to nije u sklopu ovog projekta, već da opština obezbijeđuje prema proširenom projektu ogrev za najugroženije porodice.

Predstavnici Centra za socijalni rad, načelnik opštine Šamac Savo Minić i predsjednik Skupštine opštine Predrag Marinković posjetili su Jasminku Ljubojević i Marka Simića koji žive zajedno u naselju Tišina.

Bračni par Jasminka Ljubojević i Marko Simić žive od 82 KM socijalne pomoći. Zdravlje im je narušeno i nisu sposobni za rad. Zato im je ugrožena egzistencija. To su i glavni razlozi što njihova sedmogodišnja kćerka živi u hraniteljskoj porodici. Sve što su juče dobili, kako kažu biće im od velike pomoći.

Centar za socijalni rad donio je odluku o tome da se djevojčica izmjesti u drugu porodicu dok se ne stvore preduslovi za vraćanje kod roditelja.


Načelnik opštine Savo Minić rekao je da je osnovno da se u ovoj kući napravi kupatilo, za šta će pomoć pružiti opštinski menadžment, kako bi se stvorili uslovi za povratak djevojčice u svoju porodicu.

"Radnici preduzeća `Vodovod i kanalizacija` sutra će napraviti predračun o radovima da se napravi kupatilo. Na ovoj porodici je da drži ovu kuću urednu i čistu i stvori preduslove da Centar za socijalni rad može donijeti rješenje da se djevojčica vrati kući", dodao je Minić.

Minić je istakao da je za ovaj projekat najzaslužniji Centar za socijalni rad, koji opštinu redovno obavještava o problemima koji postoje kada su u pitanju porodice u teškoj materijalnoj situaciji, te o licima koja nisu sposobna da se brinu o sebi.

Jasminka Ljubojević i Marko Simić izrazili su zahvalnost na pomoći, dodajući da im je jedina želja da vrate svoju djevojčicu kući.

 


Svetlana Pavlović, dipl.žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 17 februar 2012 09:14  

Dodatne opcije