Почетна Фото албум Инфраструктура

Индекс чланка
Архива
Све стране

Радови на кружној раскрсници у Шамцу

Пресвлачење асвалтом спортских терена код основне и средње школе у Шамцу површине веће од 4500 квадратних метара.

Радови на уређењу савског кеја

У Шамцу су ових дана почели радови на уређењу Савског кеја. У првој фази ће бити урађена електрификација, односно постављање јавне расвјете дуж улице која води на кеј, као и на самом кеју.

Прочитајте више...

Нови километри асфалтног пута

У Шамцу су ових дана интензивиране активности на завршним радовима путне инфраструктуре. Завршено је асфалтирање три улице у насељу званом «Махала» у Шамцу и пут у Мјесној заједници Ново Село 2. Средства за ову намјену обезбиједили су Влада Републике Српске и општина Шамац

Радови у Његошевој улици у Шамцу

У најфрекфентнијој улици у граду, Његошевој улици, која је жила куцавица у смислу одвијања саобраћаја, а за коју је везан улазак у град и излазак из града према граници са Хрватском и магистралном путу М- 17, завршено је асвалтирање пута у дужини од око 500 дужних метара, са дебљином асфалта од пет сантиметара и ширином од шест метара. Овим потезом ријешена је улога и безбиједност пјешака као учесника у саобраћају, као и самих возача моторних возила. Превасходно на тој дионици ријешен је проблем површинских вода и канализације. Вриједност асфалтирања у Његошевој је 58 хиљада марака које финансира општина Шамац из Буџетом предвиђених средстава.

Изградња дома културе у Обудовцу

Укупна вриједност пројекта је 860.000 КМ, од чега је Влада Републике Српске обезбиједила 350.000 КМ а остатак средстава је обезбиједила општина Шамац. Рок завршетка радова је јун мјесец. У току су унутрашњи занатски и инсталациони радови, те радови на фасади објекта. Површина приземља објакта је 622, а спрата 270 квадрата. Приземље објекта између осталог садржи салу за гледаоце, позорницу, билетарницу, гардеробу, мокре чворове, пословне просторе, простор за кафе-бар, свлачионице, док се на спрати узмеђу осталог налазе канцеларије, галерија, вишенамјенска сала, мокри чворови, балкон и тд.

Изградња спортске дворане у Шамцу

У току су кровопокривачки и инсталатерски радови и уградња столарије. Финансијери су Влада Републике Српске преко развојног програма РС у износу од 250.000 КМ и општина Шамац у износу од 155.858 КМ. Дужина дворане је 31.75 метара, ширина је 22.87 метера, висина 7.15 метера. Број сједишта је 240.

Реконструкција службених просторија ФК Борца

Почела је реконструкција службених просторија ФК Борца. Вриједност радова је 40.000 КМ, финансијер је општина Шамац. Радови ће бити завршени до краја маја.

Додатне опције