Изложба фотографија у Шамцу: „Одрживи мир у локалним заједницама“

Хелсиншки парламент грађана Бања Лука у склопу пројекта „Фото гласови за мир“ организује отварање изложбе фотографија на тему „Одрживи мир у локалним заједницама“ у Галерији „Центра за културу“ Шамац, 21. априла 2018. године са почетком у 13:00 часова.
Изложба под називом: „Одрживи мир у локалним заједницама“ је покретна интерактивна изложба од 32 фотографије, које су креирали 64 средњошколаца/ки учесника/ца Boot кампова за младе лидере/ице.

Изложба ће боравити у Модричи, Шамцу, Оџаку и Маглају гдје ће бити постављена у трајању од 7 дана у свакој од наведених заједница, након чега се премјешта у Бања Луку на завршну манифестацију.
У јуну 2017. године Хелсиншки парламент грађана Бања Лука је започео реализацију пројекта „Фото гласови за мир“, који има за циљ стварање простора за умрежавање, сарадњу и заједничке активности младих људи усмјерене ка промоцији интеретничког разумијевања и дијалога.
Поред организације кампова, пројекат обухвата и изложбе фотографија на тему одрживог мира, које су настале као резултат едукативних радионица.
У склопу пројекта „Фото гласови за мир“ у току 2017. године организована су четири „Boot кампа за младе лидере/ице“.
Кампови су обухватали радионице на тему лидерства, комуницирања, помирења, стереотипа и предрасуда и радионице фотографије, по специфичној photo-voice методологији која предвиђа употребу фотографије за сврхе заговарања промјена у локалној заједници.
Учесници кампова су били средњошколци/ке од 16 до 25 година из локалних заједница: Добој, Добој Исток, Добој Југ, Маглај, Усора, Модрича, Градачац, Шамац, Домаљевац, Оџак.
Задовољство нам је позвати Вас на отварање изложбе у Галерији „Центра за културу“ Шамац, гдје ћете имати прилику да погледате како млади у Босни и Херцеговини виде процесе помирења и одрживи мир у својим локалним заједницама.
Пројекат „Фото гласови за мир“ је подржан од стране Америчке амбасаде у Босни и Херцеговини.