Завршен турнир у уличној кошарци

Шести по реду традиционални турнир у уличној кошарци кога организују спортски савез општине Шамац, туристичка организација „Шамац“ и кошаркашки клуб „Шамац“ почео је шестог септембра и трајао је три дана. Генерални покровитељ била је Скупштина општине Шамац.

На турниру су учествовале 22 екипе из Шамца, Модриче, Црквине и Брчког. У категорији пионира прво мјесто освојила је екипа „Еко – Мед“ из Црквине, друго „Маринци“ из Шамца, док је на трећем мјесту екипа „Винеса“ из Модриче. Дипломе и медаље за ову категорију, као и женску екипу подијелио је предсједник Скупштине општине Предраг Маринковић.

У категорији јуниора прво мјесто и новчана награда од 300 марака припала је екипи КК “Шамац“ из Шамца, друго екипи „Дукла“ Модича и 200 марака, док је на трећем мјесту са 100 марака екипа „Петрикс Блејзерс“ из Шамца.

У категорији сениора, прво мјесто и 600 марака припало је екипи „Мобитела“ из Шамца, друга по реду је екипа „Вермут“ из Брчког. Њима је припала награда од 300 марака, док је треће мјесто са новчаном наградом од 150 марака припало екипи оптике „Аџић“ из Шамца.

Награде за јуниоре и сениоре уручио је начелник Одјељења за финансије у општини Шамац Душан Павловић. Он је уједно и затворио шести традиционални турнир у кошарци.

Према ријечима директора ТО „Шамац“ Каролине Пупчевић, игра је протекла у фер борби, било је доста екипа, а манифестација која траје шесту годину постала је препознатљива.

- Ово је прилика да се омладина дружи у здравом такмичарском духу, тиме ће бити одвојени од негативних порока који данас прате ову популацију, а ми желимо здраву омладину – рекла је Пупчевићева.

Светлана Павловић