Избори 3. октобра

На изводима из Централног бирачког списка за бирачка мјеста у општини Шамац уписано је укупно 14.645 бирача, што је за 2510 бирача више него на општим изборима 2006. године када их је било 12.135. Формирано је 23 бирачка одбора, а бирачи ће моћи да гласају на 21 бирачком мјесту. Број регистрованих бирача који ће гласати путем поште из иностранства је 600 бирача. Ово је је изјавио предсједник општинске изборне комисије Шамац Живан Благојевић.

Он је истакао да је у Шамцу у току тестирање и цертификација кандидата за предсједнике бирачких одбора, њихове замјенике и чланове који ће радити на предстојећим општим изборима 3. октобра. Само они који успјешно задовоље критеријуме цертификације и тестирање могу да раде на провођењу наредне активности у октобру.

Према подацима општинске изборне комисије Шамац, на опште изборе у 2006. години своје бирачко право од укупно 12.135 искористило је 6817 бирача или говорећи у процентима 56,18 одсто од укупног бирачког тијела.

Подсјећамо, на општим изборима 3. октобра гласаће се за Предсједништво БиХ, Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ, Предсједника и Потпредсједника Републике Српске, за посланике у Народној Скупштини Републике Српске, Представнички дом Парламента ФБиХ и Скупштине кантона.

Светлана Павловић