Бесплатни мамографски прегледи

Скупштина општине Шамац на челу са начелником и предсједником Скупштине Савом Минићем и Предрагом Маринковићем подржала је активност дома здравља за бесплатне мамографске прегледе за шамачке жене старости преко 40 година. Скупштина општине обезбиједила је бесплатан превоз свих жена из Шамца. Овај преглед је организован на иницијативу општинског друштва за борбу против карционома дојке, а акцију у цијелој Републици организује Фонд здрваственог осигурања Републике Српске у коју је укључен и шамачки дом здравља. Прегледи се обављају у болници „Свети Апостол Лука“ у Добоју, а налази након прегледа стижу у дом здравља Шамац након 10 дана.

- Досада су овај преглед обавиле 44 жене са овог подручја, а на листи чекања за наредне дане чека још 177 жена. Прегледи се обављају суботом за све жене које имају, а и оне које немају здравствено осигурање, али морају понијети личну карту. Жене које не желе да путују бесплатним превозом суботом могу то урадити и самостално неки други дан уз позив на телефон: 053 241-110 локал 211 – рекла је Анкца Поповић Скендеровић, директор дома здравља у Шамцу.

Она је истакла да поред ове подршке Скупштине општине Шамац ових дана имала још једну подршку СО, а то је асвалтирање испред хитне помоћи гдје се вода задржавала приликом киша и онемогућавала прилаз пацијената хитној. Иначе Скупштина општине подржава све активности дома здравља као и свих институција на шамачком подручју.

Поред ових активности директорица Дома здравља у Шамцу истакла је да у Дому здравља имају сталну едукацију, одржавају се предавања на различите здравствене теме, а када је у питању реанимација ова активност је обављена уз финансијску помоћ швајцарске организације „Фани“.

Светлана Павловић