Општина Шамац учествовала на градачачком сајму

Представници општине Шамац и предузећа са шамачког подручја учествовали су на 36. међународном сајму пољопривреде и прехрамбене индустрије који је трајао од 15. до 18. септембра 2010. године у Градачцу.

Поред осталих значајно учешће су узели и своје производе представили на овом сајму представници ЗЗ “Обудовац“ – производња и откуп дувана и млијека, МНБ “Инескоп“ – производња и промет сточне хране, ПГ Милан Микић из Средње Слатине – стакленичка производња цвијећа, производња воћа и поврћа, Удружење пчелара „Маслачак“ – гајење пчела и производања пчелињих производа, СЗР “Баци око“ производња производа од прућа- Обудовац, ДОО “Агроцентар“ Обудовац - сточарска производња и производња сточне хране, „Браћа Павловић“ Обудовац - производња сухомеснатих производа и АДА Шамац - производња ПП везива и рафија.

Поред наведених произвођача, на градачачком сајму се појавила и туристичка организација општине Шамац са својим пропагандним материјалима.

Према ријечима Милана Николића из службе за локални економски развој, пољопривреду и село у општини Шамац штандови произвођача из Шамца били су добро посјећени и у наредном периоду очекују успостављање пословне сарадње са посјетиоцима са којима су тамо контактирали.

Сватлана Павловић