Асфалтирана нова дионица пута

Општина Шамац наставља са започетим пројектима и изградњом путева кроз ову и повезивање са сусједним општинама. Шестог октобра је завршена дионица пута у дужини од 700 метара која повезује двије општине, Шамац и Доњи Жабар чија финансијска конструкција износи 88 хиљада марака. Финасијери ове дионице су Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде у Влади Републике Српске са износом од 25 хиљада марака, општина Доњи Жабар са 15 хиљада марака, становништво које гравитира ка овом путу са 13,5 хиљада марака а преостали дио општина Шамац из Буџета. Ову дионицу обишли су начелници Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове и Одјељења за привреду и друштвене дјелатности, Ђуро Ћосић и Милан Симић.

-Општина Шамац наставља започете радове у току ове године. Избори су прошли, ми не гледамо на то, ми настављамо динамиком како је то зацртано. Ова дионица је свједочење да радимо у континуитету и током читаве године. Дионица је значајна са становиштва повезивања општина Шамац и Доњи Жабар, а и мјештане који се саобраћају на овој дионици пута – рекао је Ђуро Ћосић, начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове.

Према ријечима начелника Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Милана Симића дионица пута које је општина Шамац урадила примјер како се то најбоље ради.

-Ми ћемо у даљем периоду настојати да у сваком инфраструктурном пројекту поготово када се ради о руралним инфраструктурним пројектима тежити да има што више учесника јер је лакше радити, а генерална корист од ових пројеката је од општег интереса, а то се ове године одразило и на кориснике и учеснике у изградњи, а нарочито за општину Шамац што је позитивно – рекао је Милан Симић, начечник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности.

Светлана Павловић