Министри у радној посјети општини Шамац (ВИДЕО)

Менаџмент општине Шамац на челу са начелником општине Савом Минићем, у петак 15. октобра примио је у радну посјету министра управе и локалне самоуправе Зорана Липовца и министра породице, омладине и спорта Проку Драгосављевића. Разговарано је о проблемима и успјесима у овој локалној заједници а везаним за надлежности ова два министарства.

Минић је након састанка рекао да је са министром Липовцем разговарао око начина примјене одређених законских прописа од стране административне службе, гдје је истакао добар рад матичара и похвалу за ову локалну заједницу која је међу првим у Републици Српској када је у питању издавање одређених докумената везаним за рубна подручја .

- Разговарали смо и око питања везаних за разграничење и административно дјеловање општине Шамац на територији која је припадала овој локалној заједници прије рата и мислим да смо са овим и састанком прије два мјесеца направили континуитет састанака и та питања која су могла да буду предмет нејасноћа усагласили – рекао је Саво Минић, начелник општине Шамац.

Минић је истакао да је министар Липовац један од ријетких министара који су се одазивали редовно на састанке Савеза општина и градова и да је са њим овај Савез кренуо неколико степеница даље у раду.

Са министром породице, омладине и спорта Минић је разговарао око завршетка спортске дворане у Шамцу, обзиром да је већи дио средстава за њену изградњу праћен од стране Владе Републике Српске, о спортском терену ФК “Борац“ из Шамца, такмичењима везаним за спорт и лов, као и свим питањима везаним за омладину, невладин сектор и све што би са аспекта министарства могло доприњети бољој сарадњи. Он је истакао да ће реализација одређних пројеката направити у овој локалној заједници једну цјелину и да ће Шамац као и досада имати несебичну помоћ Владе Републике Српске, а то су потврдили и министри.

- Општина у којој општинска власт функционише на челу са начелником Савом Минићем и предсједником Скупштине Предрагом Маринковићем функционише на најбољи начин и нема проблема са којима се сусрећемо у другим општинама. У неким стварима је ова локална заједница претеча министарству, прва је почела са увезивањем у систем матичара – рекао је Зоран Липовац, министра управе и локалне самоуправе у Влади Републике Српске. Он је истакао и изванредну сарадњу са Савезом општина и градова Републике Српске.

Министар породице, омладине и спорта Проко Драгосављевић је истакао да ће спортска дворана бити врло брзо завршена и да ће она бити центар за сва спортска, културна и економска збивања.

- Руководство општине Шамац направило је значајне кораке у развоју општине и зато председник Владе Републике Српске има посебан став према овој локалној заједници, као и сва министарства и помоћи ће материјално и организационо да се ова локална заједница развија бржим корацима – рекао је Проко Драгосављевић, министар за спорт и омладину у Влади Републике Српске.

Он је истакао да Шамац има најсавременије стрелиште у БиХ и Републици Српској за покретне мете тако да је значајно мјесто за развој туризма.

Светлана Павловић