Донација из Беча у Шамац (ВИДЕО)

Захваљујући мјештанину Блажевца, општина Пелагићево, Марку Мишићу који 18 година ради као медицинар у операционој сали у Бечу у болници „GOTTLICHER HEILAND“, у шамачки Дом здравља је 25. октобра допримљена донација у медицинској опреми од 40 кревета са 40 припадајућих касета за болеснике вриједна 150 хиљада марака. Пријему ове донације поред породице Мишић присуствовали су начелник и замјеник начелника општине Шамац, Саво Минић и Симо Зарић и директор дома здравља Анкица Поповић Скендровић. Овом приликом начелник Минић уручио је захвалницу Марку Мишићу с циљем успјешног наставка сарадње и развоја здравствених и медицинских услуга на подручју општине Шамац.

-Општински менаџмент ће заједно са руководством дома здравља Шамац и болницом „Свети Апостол Лука“ у Добоју договорити како искористити ову медицинску опрему и кревете, јер већ имамо неке планове и пројекте. Напомињем да је ова донација у овако тешка времена добро дошла и општина Шамац осим ријечи захвале има једну обавезу, а то је да на транспарентан начин искористи ова средства донације и покаже колико је значајна не само са аспекта пацијената са овог подручја него и шире и то је нешто што нам треба – рекао је Саво Минић, начелник општине Шамац.

Директор дома здравља Шамац Анкица Поповић Скендеровић истакла је да се када је у питању медицинска опрема ради о завојном материјалу и кесама за вјештачке анусе до којих је тешко доћи, а користе их пацијенти којима су урађене хирушке интервенције и имају вјештачке стоме.

Према ријечима Марка Мишића који ради у болници у Бечу већ 18 година, важно је било да помоћ стигне у његову домовину, јер како и сам каже много је везан за њу, као и за своје суграђане којима жели да помогне. Помоћ је дошла у Шамац захваљујући његовим разговорима са пријатељима из Пелагићева и Шамца који су му скренули пажњу да шамачком дому здравља помогне.

Светлана Павловић