Станови за још пет породица погинулих бораца

Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Раде Ристовић изјавио 5. новембра у Шамцу, да је за стамбено збрињавање породица погинулих бораца и ратних-војних инвалида у Српској издвојено око 40 милиона марака од укупно предвиђених 50 милиона КМ.

-У наредној години настављамо даље са додјељивањем кључева овим категоријама, рекао је Ристовић, који је са начелником општине Шамац Савом Минићем подијелио рјешења и кључеве од нових станова за пет породица погинулих бораца.

Он је истакао да је "направљен велики посао" у реализацији протокола Борачке организације и Владе Републике Српске, а према програму стамбеног збрињавања породица погинулих бораца и ратних-војних инвалида.

Током године на подручју опшине Шамац усељене су још 22 стамбене јединице, а са ових пет стамбених јединица вриједност инвестиције је износи 1.340.000 КМ. Од овог износа Влада Републике Српске је инвестирала 1.078.000 КМ, а остатак општина Шамац, углавног кроз прибављање дозвола, сагласности и привођење станова крајњој функцији.

Министар Ристовић истакао је да ће ресорно министарство у наредном периоду озбиљно узети у обзир и покушати ријешити пројекте који долазе из локалних заједница у Републици Српској, а везани су за ову категорију становништва.

Начелник општине Шамац Саво Минић истакао је да локално руководство има трајну обавезу да брине о породицама погинулих и ратним-војним инвалидима.

Минић је рекао да у Шамцу има још 15-ак стамбено незбринутих породица из ових категорија, које би требале бити збринуте наредне године.

Начелник Минић је рекао да ће се општина Шамац активно укључити у пројекат Владе Републике Српске "Први посао" и запошљавање демобилисаних бораца, за које је издвојено око 20 милиона КМ на нивоу Републике Српске.

Светлана Павловић, дипл.журналиста