Обиљежена Крсна слава Цркве, општине Шамац и Борачке организације (ВИДЕО)

У Шамцу је 8. новембра обиљежена Крсна слава општине Шамац, Борачке организације и цркве Светог Великомученика Димитрија у Шамцу. У истоименој цркви служена је литургија и парастос коју је служио Владика зворничко-тузлански Василије са свештеницима са шамачког подручја. Након литургије положени су вијенци на Спомен обиљежја у Шамцу и положено цвијеће. Ломљење славског колача обављено је у хотелу „ Плажа“ гдје су поред представника из јавног, политичког и културног живота присутне биле и званице из сусједних општина.

Након ломљења славског колача Владика зворничко-тузлански Василије истакао је да се за Митровдан моли не само за Србе него и за све оне прослављају Бога. Он је поручио да сви становници ове општине треба да буду сијачи љубави, јединства и вјере духа.

Честитајући Крсну славу општине, Борачке и Цркве, начелник општине Шамац Саво Минић је истакао да је слава Митровдан дочекана у празничком расположењу јер је задовољство славити послије великих успјеха и активности које је општина постигла у времену између двије славе.

Овом приликом Минић је истакао да је поред путне инфраструктуре, домова културе у мјесним заједницама једна од највећих инвестиција дом културе „Милан Јелић“ у Обудовцу и спортска дворана у Шамцу, и да је много урађено.

- Инвестиције које су рађене у протеклих годину дана, станови који су подијељени и пројекти који су усвојени између двије славе је сигурно нешто што ће Шамац учинити богатијим за преко два милиуона марака што до сада не само да није био случај, него се ради о инвестицијама које нису рађене у последњих 10 година. Искрено се надам да ћемо и следећег Великомученика Димитрија моћи пренијети још љепше жеље и честитке и похвалити се оноим што је урађено – рекао јеначелник општине Саво Минић.

Минић је истакао да ће општинско руководство на челу са њим настојати да још више уради како би Шамац био још богатији .

- Сигурно је да овакви празници и овакви свеци помажу да се саберемо и кренемо напријед још јачи, још бољи и још свјеснији – нагласио је Минић.

Светлана Павловић, дипл.журналиста