Одржан годишњи концерт

У Кино дворани у Шамцу је одржан годишњи концерт пјевачког друштва Херувими који је једна од секција Соколског друштва „Свети Василије Острошки“ у Шамцу. Чланови ове секције су пред публиком извели духовне, световне, етно и забавне пјесме и својим наступом изазвали велике овације публике.

Подпредсједник Српских соколова и диригент Раде Босић рекао је да Српско соколско друштво дјелује низ година, а ова секција је оформљена у децембру мјесецу 2009. године.

-Трудили смо се да задовољимо све и зато је избор био баш овакав. Хтјели смо да сачувамо традицију, а циљ нам је да профилишемо музиком, славимо Бога, а тако исто љубав и музику – рекао је Раде Босић.

Он је истакао да 29. и 30. ова секција путује у Чајетину и наступаће тамо јер они славе Дан општине, а након тога путују у Борово. Наступали су у Београду и Ваљеву и нада се да ће им се отворити путеви да наступају и у Западној Европи.

Босић је истакао да култура повезује људе свих националности и да у њиховом Статуту стоји да њихови чланови могу бити сви који желе да имају заједнички суживот.

Иконописац, предсједник Српског соколског друштва „Свети Василије Острошки“, ставрофор Јово Лакић показао је да поред свега добро свира и фрулу.

- Шамац је показао да има дивну публику. Ми сваке године одржавамо по један годишњи концерт, а између тога и друге концерте. Ово је обновитељско друштво Хероглима и они су најактивнији млади чланови - рекао је Јово Лакић.

Лакић је истакао поред осталих да је рад овог друштва помогла Скупштина општине Шамац и да без ње неби могли. Овом приликом он се захвалио свим добротворима – спонзорима који су на било који начин помогли друштво.

На крају годишњег концерта старјешина Српских соколова Јово Лакић ставрофор уручио је признања појединцима и предузећима који су помогли рад друштва, а највеће признање Орден, уручио је начелнику општине Сави Минићу.

Начелник општине Шамац Саво Минић који је уједно и секретар друштва био је видно изненађен и срећан оваквом наградом.

Ово пјевачко друштво показује да је достигло такав ниво да се може појављивати и ван оквира не само општине Шамац, него РС и шире. Општина располаже богатом културном баштином и ми ћемо и у овако кризним временима настојати да са општинског нивоа пратимо културу и духовно богатство – рекао је Минић.

Више фотографија у фото-албуму, секција дешавања.