Први излет за малишане

У сарадњи са представницима Савјета родитеља Дјечијег обданишта „Радост“, предсједника Скупштине општине Шамац Предрага Маринковића и аутопревозника „Стајић Турса“ васпитачице Слободанка Дроњак и Сања Бабић по први пута су за 23 предшколске дјеце организовале једнодневни излет у Средњу Слатину. Посјетили су имање Јозе Купрешака. На имању им је приређен дочек на базену гдје су и почеле активности за тај дан.

Дјечаци и дјевојчице су са својим васпитачицама и чика Спаом Лазићем који је био као испомоћ њиховим тетама обишли базен, рибњак и хранили рибе и патке, стају у којој је лежало мало лане, а затим су обишли оближњу шуму у којој бораве срна и лане. Нису заобишли ни ливаду поред имања гдје су на њихово задовољство пасли заједно кобила, магарац и магаре, а након тога шетали су по њивама лаванде и воћњак у којем су уживали.

- Настојали смо да у оквиру обилазака дјеца буду одморна како би и њихове активности које иначе проводимо у обданишту наставимо, љуљање на љуљашкама, играли су одбојку и фудбал, а дружење је било незаборавно. З адјецу је ово био прави доживљај. Сликовница на једном мјесту у којој су уживали – рекла је Младенка Митровић, директор Дјечијег обданишта „Радост“.

Према ријечима васпитачица, дјецу је највише одушевило друштво животиња ланета и магарца које су мазили и природа у којој су уживали без имало умора и жеље за повратак. Оно што је интересантно код јеце рекле су васпитачице је што је било много дјеце који су се први пута возили аутобусом па је то била права атракција. Било је ту и заједничке пјесме и лијепих прича и уздаха.

- Ово је први пута организован излет и не сумњам да ћемо ово и поновити, јер дјеца треба да уживају у природи и њеном богатству, а ми у обданишту смо ту да им то задовољство приуштимо – каже Митровићева.

Овом приликом руководство Дјечијег обданишта се захвалило и власнику имања нанесебичном гостопримству које за дјецу пуно значило.

Више фотографија у фото-албуму, секција дешавања.