Саниран одбрамбени насип

Координираном активности Федералне агенције за воде и службе Цивилне заштите општине Шамац 2. септембра је завршена санација одбрамбеног насипа на ријеци Сави на потезу од АД „Лука“ Шамац па до моста на ријеци Сави у укупној дужини од 500 метара. Извођач радова била је Водопривредно предузеће „Средња Посавина“ из Орашја, а за ову активност је утрошено око 25 хиљада марака које је финансирала Агенција за воде из Сарајева.

- Служба ЦЗ Шамац је провођењем активности деминирања овога подручја омогућила несметано одвијање радова и по први пута од 1991. године овај дио насипа је очишћен – рекао је Боро Богдановић, руководилац ЦЗ општине Шамац.

Према његовим ријечима, преостало је још да се санира 150 метара одбрамбеног насипа од АД „Лука“ Шамац па до границе са Федерацијом БиХ, а што је у надлежности Дирекције за воде Републике Српске.

Богдановић каже да се надају да ће уз ангажовање Водопривредног предузећа АД “Ушће Босне“ и овај дио посла бити завршен до периода високог водостаја ријеке Саве.

Светлана Павловић