Почела школска година

За основце из четири основне школе на шамачком подручју у Шамцу, Горњој Слатини, Црквини и Обудовцу, њих укупно 1387, 6. септембра почела је редовна настава. Од овог броја у први разред је уписано 144 првачића. Истовремено и у средњој школи „Никола Тесла“ у Шамцу са наставом је почело 492 ученика, од којих 142 ученика првих разреда.

Све је спремно за рад. Школе су кадровски оспособљене, а превасходно су извршене све предрадње за несметано одвијање наставе у школама. Поклоне општине Шамац за првачиће основце подијелили су начелник и предсједник Скупштине, Саво Минић и Предраг Маринковић, и том приликом обишли двије највеће школе на овом подручју, Шамац и Обудовац. Поклоне првачићима у Горњој Слатини и Црквини подијелио је замјеник начелника Симо Зарић. Начелник општине и предсједник Скупштине, истакли су задовољство што је у школама све спремно за рад.

-Лијепо је видјети оволики број првачића, разговарати са њима и договорити се око активности које ћемо водити у смислу помоћи основним школама без обзира што су оне под ингеренцијом Министарства просвјете и културе Републике Српске. Сматрам да свака локална заједница треба учинити све додатне напоре како би ових првих година школовања обезбиједили све услове нашим првачићима, односно касније нашим будућим грађанима и неком ко ће ову општину представљати и бити наш најбољи амбасадор – рекао је Саво Минић, начелник општине Шамац. Упоредо са поласком дјеце у школу представници шамачке полицијске станице за безбиједности саобраћаја, а према упутствима МУП-а РС као и претхдних година узели су учешће.

-Учешће се огледа у томе да су патроле полиције распоређене у рејонима школа, а паралелно са тим се врше предавања у школама. Апеловали су на возаче на појачани опрез приликом вожње првенствено у рејонима школа и рејонима гдје је већи интензитет кретања дјеце – рекао је Драган Шарчевић, командир полицијске станице за безбиједност саобраћаја Шамац.

Светлана Павловић