Пријем за најбоље

Начелник општине Шамац Саво Минић 26. априла је уприличио пријем за два најбоља ученика из Основне школе у Црквини који су на такмичењима освојили значајна мјеста. Пријем је уприличен у Прес центру у општини Шамац и том приликом Минић им је уручио скромне новчане поклоне од по 150 марака.

Ученик седмог разреда Боривоје Витезовић заузео је прво мјесто из физике, друго мјесто на регији из математике и пласирао се на републичко такмичење, гдје је добио посебну похвалу као најуспјешнији математичар на регији Добој. За разлику од њега Ведран Писаревић побједник је у атлетици. Учествовао је на Градским тркама у Шамцу, као побједник отишао на Озрен на манифестацију „Озренско друговање 2010“ на смотру републичких нивоа и у својој категорији на 700 метара у конкуренцији 400 атлетичара из цијеле Републике, од Требиња до Бањалуке освојио прво мјесто. Он је освојио три златне медаље и по једну сребрну и бронзану досада. У сриједу се припрема да учествује на тркама у Теслићу у старијој конкуренцији осмих и деветих разреда.

Начелник општине Шамац поносан је на шамачку омладину и резултате које постижу, јер су ова два млада ученика само дио плејаде добрих ученика који сваке године освајају медаље и промовишу општину Шамац и своју школу у Црквини.

- Поносам сам што на општини Шамац, не само да постоје овакви таленти, него резултати говоре више од тога. Ово су наши најбољи амбасадори, неко ко на најбољи начин може да промовише општину Шамац. Договорили смо се да ће Општина и убудуће пратити сва такмичења и да ће, уколико буде потребно, финансирати њихове одласке на републичка, па чак и међудржавна такмичења. Оно што је из наших школа изашло талената на такмичењима у математици, физици или у нечем другом говори у прилог да морамо што више времена посветити младим талентима. Имамо огроман капацитет и нешто што би нам свако други могао позавидјети на томе. Ми ћемо то сигурно експлатисати и биће још бољих и већих резултата – рекао је начелник општине Шамац Саво Минић.

Ведран Писаревић и Боривоје Витезовић истакли су да су срећни што имају подршку општинског менаџмента и рекли су да ће се потрудити да буду прваци и на наредним манифестацијама. Они су се захвалили Начелнику, и истакли су да су срећни што су дио заједнице у којој се пуно чини када је у питању омладина и њихове склоности за успјесима.