Заједничко улагање у боље сутра

Представници Странке демократске акције на челу са Сулејманом Тихићем 18. маја су посјетили општину Шамац. Том приликом са начелником Савом Минићем и предсједником Скупштине Предрагом Маринковићем разговарали су о повратку, инфраструктурном улагању и пројектима од интереса за све грађане општине Шамац, а које би подржали заједнички.

Предсједник СДА Сулејман Тихић истакао је да су у власти локалне заједнице Шамац препознали власт која ради за све грађане и нагласио да својом посјетом поставља темеље будуће сарадње.

-Разговарали смо о локалним питањима, јер су дио нашег живота. Министар за избјеглице и расељена лица у Влади РС Омер Бранковић ће наредних дана ријешити питање котловнице за гријање у Средњошколском центру „Никола Тесла“ у Шамцу - рекао је Сулејман Тихић, предсједник СДА.

Тихић је истакао да је разговарано и о адаптацији Старог хотела који би требао да се користи за рад невладиних организација, а средства потребна за ову намјену у висини од 110 хиљада марка биће обезбијеђена у оквиру фондова за повратак у оквиру Министарства за људска права и избјеглице.

-Начелник Минић нас је упознао и о могућностима улагања у развој општине посебно о дијелу могуће изградње индустријске зоне према граничном прелазу, тако да ћемо у неком будућем времену ја и моји сарадници покушати да и друге који су заинтересовани усмјеримо према општини Шамац - истакао је Тихић.

Захваљујући се на посјети представницима СДА, Министру за избјеглице и расељена лица у Влади РС Омеру Бранковићу и помоћнику министра за финансије у Влади РС Фуаду Касумовићу, начелник општине Шамац Саво Минић је рекао да је дио мота приликом преузимања власти у општини Шамац био отворена општина према свим људима добре воље и да ће општину Шамац водити у правцу напретка.

- Посјета министра Бранковића који је био у општини Шамац прије мјесец дана уродила је плодом, јер је започето асвалтирање дијела улица које је киша прекинула, али ће у наредним данима бити настављено. Битно је напоменути да затварамо једну финансијску и грађевинску конструкцију у дијелу изградње фискултурне дворане у оквиру Средње школе гдје смо добили обећање да ће инсталацијом новог котла завршити гријање у Средњој школи и фискултурној дворани коју ће користити не само ученици, него и свим грађанима општине Шамац, као и спортским клубовима. Договорили смо да се и зграда старог хотела адаптира из одређених фондова да би већ до јесени у тој згради имали не само дописништво телевизије него и сједиште невладиних организација које су од специфичног значаја – рекао је Саво Минић, начелник општине Шамац.

Минић је упознао госте са привредним капацитетима општине Шамац и са условима које могу да понуде страном и домаћем улагачу.

- Бићемо транспарентни и отворени као што је то било и досада и мислим да ћемо пронаћи зајендичке партнере који ће на обострани интерес инвестирати у ову општину имајући у виду наш геостратешки положај и све оно што је општина урадила у протеклих годину ипо дана у смислу прављења једног пословног амбијента. Имамо добру перспективу – нагласио је Минић.

Минић је истакао да је Шамац град гдје преферира и бошњачко становништво и да нема никаквих проблема националне природе, а да Шамац иде стопама које су више европске.