Радови на уређењу града

Менаџмент општине Шамац поред уређења путне инфраструктуре у руралним дијеловима општине, отворио је и велико градилиште у самом граду Шамцу како би граду вратио некадашњи изглед. У низу активности по први пута почела је изградња тротоара који никада нису били у овом граду и то у дужини од 400 дужних метара, а паралелно са овом инвестицијом ради се и паркинг простор у улици „Обилићев вијенац“ према Кеју. Вриједност ова два пројекта је 45 хиљада марака које се финансирају искључиво из предвиђених буџетских средстава општине Шамац за капиталне инвестиције и путну инфраструктуру.

-Паралелно са овим пројектима почела је градња улице „Доситеја Обрадовића“ од Дома здравља према Основној школи како би обезбиједили ученицима безбиједан приступ до школе, а самим тим и уређење паркинга и центра града гдје је неопходан паркинг како би уредили површине које не приличе једном центру – рекао је Саво Минић, начелник општине Шамац.

Минић је истакао да се у овом моменту ради десна страна улице са двије траке до Спомен дома према Дому здравља. Десна трака ће бити зауставна. Обе траке требале би бити завршене до краја календарске године када би их пустили у промет. Та саобраћајница би растеретила сам путнички саобраћај у граду. Вриједност радова износи 250 хиљада марака.

Према Минићевим ријечима улица „Доситеја Обрадовића“ би се после наставила радити и то до Ветеринарске станице. Њена укупна дужина је километар ипо, а вриједност тог пројекта је милион и 480 хиљада марака које ће финансирати Влада Републике Српске и општина Шамац. Улица ће имати четири траке са два тротоара, зеленом површином између двије траке ширине четири метра и паркинг просторима.

Минић је истакао да општински менаџмент планира и уређење кружног тока и кеја на Сави, а сутра почињу радови на улици поред Џамије и у Махали.