У Шамцу одржано вече фолклора

У организацији Културно умјетничког друштва “Шамац” из Шамца у петак 21. маја на Централном тргу одржано је вече културно умјетничких друштава из Шамца и Дортмунда. Покровитељ манифестације била је општина Шамац. На концерту су учествовали КУД “Шамац” први и други ансамбл и фолклорни ансамбл овог друштва који дјелује у Црквини и гости КУД ”Србија” из Дортмунда. Концерт је отворио замјеник начелника општине Шамац Симо Зарић.

-Без обзира на то колико оваквих манифестација било, сматрам да их је увијек мало зато што младост и фолклор чини дивну слику која може да развесели људе. Сматрам да овакве и сличне манифестације дођу као мелем на рану. Ово је симбол заједништва и прилика да у наредној години наши КУД-оде оду у посјету КУД „Србија“ у Дортмунд. Ово је вече за памћење – рекао је Симо Зарић, замјеник начелника општине.

Организатор Вечери фолклора предсједник КУД ”Шамац” Младен Радовић поздравио је све присутне и истакао да је ово још једна у низу манифестација на подручју општине Шамац гдје су носиоци активности КУД „Шамац“ и општина Шамац.

-Хтјели смо грађанима ове општине да уприличимо једно интересантно вече. Основни циљ је да се успоставе културне везе са драгим људима из дијаспоре. Надамо се да ће та сарадња бити успјешна – рекао је Радовић.

Драган Ивашковић, предсједник КУД “СРБИЈА“ из Дортмунда истакао је задовољство што се налази у Шамцу.

-Драго нам је што смо у Шамцу и што можемо договорити сарадњу са овдашњим КУД-ом, надамо се да ће бити наши гости крајем ове године. Имамо преко 50 чланова и 9 година наступамо на Европским смотрама. У Темишвару смо освојили златну медаљу. Основали смо друштво 1983. године и гостовали више пута у Републици Српској, Србији и широм Европе – истакао је Ивашковић.

КУД из Дормунда шамчанима се представило кореографијама Момачко тројно и Игре из Пирота.

Фолклорни ансамбл из Црквине се представио кореографијама “Моравско ушетавање”, “Дивна Дивна” и “Погледајте Јовано”, а ово им је први наступ у јавности.

На крају вечери фолклора предсједник КУД-а из Дортмунда уручио је скромне поклоне замјенику начелника општине Сими Зарићу и предсједнику КУД “Шамац“ Младену Радовићу.