Растимо заједно са пјесмом

У Шамцу је 24. маја одржана традиционална манифестација, седма по реду, а носи назив „Растимо заједно са пјесмом“. Ову манифестацију је припремио и осмислио наставник музичке културе из Шамца Раде Босић. Од 200 ученика који су учествовали на такмичењу за финале које је одржано, пласирало се 16 ученика од другог до деветог разреда Основне школе Шамац. Они су подијељени у четири категорије, прва: други и трећи разред, друга: четврти и пети, трећа: шести и седми и четврта категорија: осми и девети разред. Покровитељ и генерални спонзор манифестације је општина Шамац.

-Сам назив манифестације „Растимо здраво са пјесмом“ говори који су циљеви манифестације. Презадовољан сам наступом ученика, циљеви су испуњени у потпуности самим тим што смо видјели колико је другарство између такмичара. Оно што би назначио, у ово ружно вријеме музичке проституције која се појављује свакодневно у медијима, овде смо могли видјети да ова дјеца пјевају пјесме Даде Топића, Парног Ваљка, Здравка Чолића, Нине Бадрић, Јелене Томашевић, што значи да ова дјеца дају наду да ће се коначно полако почети враћати права музика на нашу музичку сцену какву народ заслужује, јер наш народ има душу и музика је имала душу. Полако нам се оваквом музиком каква је на сцени губи душа. Наш циљ је да је повратимо, а то почињемо од оних који су најмлађи – рекао је наставник музичке културе Раде Босић.

Босић је истакао да је ова манифестација нашла своје мјесто у Буџету општине Шамац.

Прво мјесто у конкуренцији других и трећих разреда освојио је Давид Сикимић, док је у конкуренцији четвртих и петих разреда прво мјесто припало Тијани Нишић. Прво мјесто у конкуренцији шестих и седмих разреда подијелили су Лазар Босић и Арнела Скендеровић, док је Лејла Скендеровић заузела прво мјесто у конкуренцији осмих и деветих разреда.

У ревијалном дијелу програма учестовала је позната шамачка звјездица Слађана Станишић, чланови „Принцез“ клуба из Шамца и напредна група ученика четвртог разреда који су пјевали пјесмице на енглеском језику.

Више фотографија у фото-албуму, секција дешавања.