Концерт у Шамцу

У склопу регионалне турнеје која обухвата Београд, Пулу, Приједор, Сарајево и Лесковац у дискотеци “Алкатраз” у Шамцу под покровитељством Општине Шамац одржан је концерт фантастичног Ad hoc power tria у саставу Марко Ђорђевић, Васил Хаџиманов и Бранко Тријић. Организатор концерта је Зоран Курешевић из Шамца, координатор Удружење жена „Шамац“ из Шамца a пријатељи хотел „Плажа, дискотека „Алкатраз“, доо „Кула“ и „Студио ГК“.

Марко Ђорђевић који свира бубњеве живи у New Yorku. Са 16 година чудо од дјетета, како су га назвали, отишао је на престижни BERKLEE COLLEGE OF MUSIC са пуном стипендијом гдје је освојио многе награде укључујући и Berklee Zildjian award. Често свира на Берклију као гостујући предавач и свира у свом бенду “Свети” гдје као композитор и бубњар комбинује српске фолк мотиве са џез музиком.

Хаџиманов који је за клавијатурама фасцинирао бројне љубитеље џеза у Шамцу прошао је најбоље школе музике на балкану као и BERKLEE COLLEGE OF MUSIC у Бостону гдје је као и Марко отишао као стипендиста.

Он је композитор, студијски музичар и свира у свом бенду Васил Хаџиманов Бенд.

Важи за највеће име џез сцене ових простора. Такође је наступао раме уз раме са највећим именима џеза у свијету као и са нашим великанима музике.

Занимљиво је и да у његовом бенду бас гитару тренутно свира шамчанин Мирослав Товирац који је од ове године пуноправни члан ВХ бенда и оцијењен као изврстан мултиинструменталиста.

И Бранко Тријић на гитари, завршио је AMSTERDAM CONSERVATORY FOR JAZZ. Свира и компонује у свом бенду KONZILIUM гдје спаја традиционалне српске мелодије са џез музиком.

Судећи према реакцијама публике, ова врста музике је изазвала одушевљење, а и сам трио је нагласио да је фасциниран дочеком у Шамцу и разумијевањем општинског руководства које је подржало концерт у овом граду.