Општина Шамац поново улаже у инфраструктуру

У Средњој Слатини завршава се значајан пројекат око асвалтирања дионице пута у дужини од 1546 метара. Ширина пута је три метра са дебљином асвалтне масе од седам сантиметара. Трошкови ове асвалтне дионице износе 146 хиљада марака које финансирају општина Шамац из Буџета заједно са Владом Републике Српске и мјештани Средње Слатине. Ова значајна дионица пута повезује двије општине, Шамац и Пелагићево.

-Морам напоменути да су мјештани Средње Слатине поново показали своју спремност и одлучност да заједно са општинским менаџментом финансирају путну инфраструктуру. Дио средстава ћемо издвојити из Буџета општине Шамац, а дио из гранта развоја руралних подручја у оквиру Владе РС. Битно је напоменути да сам ја као Начелник задовољан када се на подручју општине ради и рјешавају капиталне инвестиције и када се ради инфраструктура. Оно што ће бити наш слоган, радићемо све до предизборне кампање, а у предизборној кампањи ћемо само причати и сумирати шта смо урадили и шта ћемо даље радити – рекао је Саво Минић, Начелник општине Шамац.

Минић је нагласио да је у Буџету општине Шамац за 2010. годину планирано око пола милиона марака с тим што је истакао да већ имају припремљене уговоре и да су већ урађене припреме за посао који ће коштати пола милиона марака. Очекују и од Владе РС 250 хиљада марака, тако да би у 2010 години општина Шамац била богатија за путну инфраструктуру у износу од 750 хиљада марака.

-У сваком случају ово је не само значајан износ, него у овим кризним годинама представља један велики успјех. У кризи је најбоље радити капиталне инвестиције, повећавати вриједност имовине општине да имамо бољи бонитет и у будуће вријеме можемо показати шта смо то урадили и онда када је било тешко – каже Минић.

Становник Средње Слатине од чијег домаћинства креће дионица пута Милан Микић каже да је срећан јер је доживио да у својој 60-ој години добије асвалтни пут који су мјештани овог мјеста добили захваљујући општинском менаџменту.