Начелник општине примио вуковце

Начелник општине Шамац Саво Минић 14. јуна је уприличио пријем у Прес центру у општини за 17 ученика – вуковаца из Основних школа, једног вуковца средњошколца и девет ученика Средње школе који су током четверогодишњег школовања прошли са одличним успјехом. Том приликом Начелник је свим ученицима подјелио књигу и 50 марака као знак да општински менаџмент придаје значај њиховим успјесима и позвао ученике да се јаве на конкурс за добијање стипендије у даљем школовању.

- Општински менаџмент придаје велику пажњу младима. Прошле године подијелили смо као знак пажње књиге, а ове године и скроман новчани новчани поклон да могу послије пријема отићи са другарима на пиће. То је само знак да општина Шамац размишља и придаје значаја свим ученицима који су показали да осим друштвених активности, породичних обавеза могу имати одличан успјех и бити примјер свим другима. То је добра траса и не сумњам да ће њихово школовање бити богато и успјешно – рекао је Саво Минић, Начелник општине Шамац.

Послије разговора са ученицима шта ће уписати даље у средњошколским односно високошколским установама, Минић је истакао задовољство. Општина ствара један добар амбијент за младе и пуно стипендира и ствара услове за запошљавање.

- Прошле године општински менаџмент је удвостручио број стипендиста на подручју општине и сада стипендира 164 студента са овог подручја на високошколским установама. Са њима и будућим стипендистима наставићемо ову једну синергију и не сумњам да ће након завршеног факултета на подручју наше Општине наћи посао и задовољити своје животне потребе у смислу њихових профила и амбиција које имају – рекао је Саво Минић, Начелник општине Шамац.