Медији и комуникација

У хотелу „Терме“ на Илиџи код Сарајева 15. јуна, одржана је конференција размјена искустава и добрих пракси у оквиру компоненте „Медији и комуникација“. Ова једнодневна конференција окупила је представнике 25 општина у БиХ које тренутно проводе компоненту како би се размјениле добре праксе које су уведене у општинама, а као резултат провођења активности предвиђене овом компонентом. Добре праксе и достигнућа представили су представници медија као и представници грађанских група који учествују у пројекту. Организатор је била Мисија ОЕБСА у БиХ.

На овој конференцији наведени представници су разговарали о комуникацији и употреби информационих технологија у комуницирању, унапређењу интерног комуницирања и увођењу нових пракси, екстерном комуницирању, Стратегији комуницирања и улози медија у повезивању власти и грађана.

Представници општине Шамац су на конференцији представили пројекат „Отварање прес центра у општини без медија“.

На линку испод можете преузети презентацију наше општине на конференцији.

Презентација прес центра Шамац