Расправа о Нацрту Закона о националним парковима и екологији

Од стране Одјељења за просторно уређење и самбено – комуналне послове Административне службе општине Шамац, 15. марта 2010. године, становништву општине Шамац у просторијама Мјесне заједнице Шамац упућено је обавјештење о јавном излагању Нацрта закона о националним парковима. У мјесној заједници отворена је и књига примједби и сугестија ради подношења писмених примједби и сугестија на исти и уједно позив на присуствовање јавној расправи на наведени Нацрт закона која је одржана 25. марта 2010. године.

Испред организатора, Одјељења за просторно уређење и стамбено – комуналне послове били су присутни Раденко Чупељић координатор Административне службе и Блаженка Максимовић самостални стручни сарадник за стамбено – комуналне послове, а јавној расправи су присуствовали представнице Удружења жена „Шамац“, ученици омладинског парламента из Средње школе „Никола Тесла“, чланови Савјета мјесне заједнице и грађани.

Координатор Административне службе, Раденко Чупељић упознао је присутне о теми јавне расправе и образложио разлоге расправе, након чега је презентовао и сам текст Нацрта закона. Након тога отворена је јавна распрва.

На јавној расправи присутни су показали заинтересованост за закон о националним парковима и сви су били једногласни у оцјени да је питање Националних паркова од великог значаја за Републику Српску како са аспекта значаја тако и природних богатстава које је неопходно заштити.

Сугестије присутних ишле су и ван јавне расправе, те су изнешене иницијативе грађана да се у наредном периоду одржи још јавних расправа, али по питању заштите Споменика на шамачком подручју и уређењу града како би град имао урбани изглед.