Основци из Црквине посјетили полицију

Ученици шестих разреда Основне школе „Црквина“ у Црквини код Шамаца са наставницом Демократије и људских права Косом Митровић и педагогом Катарином Шарчевић посјетили су Полицијску станицу за безбједност саобраћаја Шамац и са представницима ове институције разговарали о пројекту „Ја грађанин“, а који се налази у оквиру наставног предмета „Демократија и људска права“.

У Основне школе по први пута ове године је уведен један нови наставни предмет „Демократија и људска права“ али само у шесте разреде. У том наставном предмету планирана је израда пројекта „Ја грађанин“, а у априлу мјесецу је и такмичење на међуопштинском нивоу.

-С обзиром да смо ми у Црквини домаћини за три општине у окружењу Шамац, Доњи Жабар и Пелагићево нашу школу ће посјетити шест екипа. Од тих шест екипа једна ће се пласирати на регионални ниво. Једну екипу сачињава осам ученика – рекла је Коса Митровић наставник демократије и људских права у ОШ “Црквина“.

Митровићева је истакла да су ученици из Црквине у оквиру овог пројекта „Ја грађанин“ одабрали битан проблем „угроженост ученика у саобраћају“. Да би пројекат урадили што квалитетније кренули су да обиђу различите институције како би видјели ко може помоћи у рјешавању тог проблема. Први корак је био обраћање предсједнику Савјета мјесне заједнице, од кога су тражили шта је његова надлежност за безбиједност саобраћаја и шта може помоћи. Највише су у питању пјешачки прелази, стазе гдје се не поштују саобраћајни знакови од стране несавјесних возача. Обратили су се представнику Скупштине општине, одборнику Саши Маслићу, који ће на Скупштини изнијети овај проблем, а затим и Станици јавне безбиједности.

Након свих ових информација које су ученици добили пројекат ће бити настављен и за очекивати је да ће на међуопштинском такмичењу ученици показати изврсно знање и надамо се ријешити неке од њихових зацртаних проблема. За очекивати је да ће све институције надлежне за евидентне проблеме помоћи у рјешавању истих.