Упис ученика у први разред основне школе

ОДЈЕЉЕЊЕ ЗА ПРИВРЕДУ И ДРУШТВЕНЕ ДЈЕЛАТНОСТИ

ОПШТИНЕ ШАМАЦ

На основу члана 54. Закона о основном образовању и васпитању («Службени гласник Републике Српске», број 74/08) и Правилника о упису ученика у први разред основне школе («Службени гласник Републике Српске», број : 19/05),

о г л а ш а в а

У П И С    У Ч Е Н И К А

у први разред основне школе за школску 2010/2011.годину

У први разред основне школе треба уписати сву дјецу која до почетка школске године наврше шест година и која су психо-физички способна за праћење и савладавање образовно-васпитног програма у школи.

Уписати се може и дијете старије од шест година које због болести или других разлога није било уписано у школу.

На тражење родитеља и на основу рјешења комисије, у први разред се могу уписати и физички и психички развијена дјеца која до краја текуће календарске године навршавају шест година.

Упис дјеце у први разред извршит ће Комисија за упис дјеце у први разред основне школе, коју је својим рјешењем именовао Начелник  Општине а коју чине љекар,школски педагог и наставник разредне наставе.

Упис ће се обавити у свим централним основним школама према сљедећем распореду:

1.      Дана 26.04.2010.године у Основној школи «ОБУДОВАЦ» у Обудовцу, за дјецу са школског подручја ове основне школе.

2.      Дана 27.04.2010..године у Основној школи «ГОРЊА СЛАТИНА» у Горњој Слатини за дјецу са школског подручја ове основне школе

3.      Дана 28.04.2010.године у Основној школи «ЦРКВИНА» у Црквини за дјецу са школског подручја ове основне школе и

4.      Дана 29.04.2010.године у Основној школи «ШАМАЦ» у Шамцу, за дјецу са школског подручја ове основне школе,

Почетак уписа у свим школама је у 08:00 часова.

За упис дјеце у први разред требе понијети родни лист за дијете, са матичним бројем и потврду о сталном мјесту боравка коју издаје ЦИПС.