Промоција завичаја

Књижевни клуб „Савовање“ 9. априла уприличио је још једну манифестацију. Ради се о промоцији књиге „Завичај“, аутора др Станка Пивашевића. Промоција је одржана у хотелу “Плажа“ у присуству преко стотина љубитеља писане ријечи. Издавач књиге је Књижевна заједница „Васо Пелагић“ из Бања Луке, а рецензенти мр Радмила Поповић и Стевка Козић-Прерадовић.

Говорећи о „Завичају“ рецезент Стевка Козић-Прерадовић нагласила је да је аутор у овом роману остварио све оно што један аутор, када се прихвати таквог задатка успије.

Она је истакла да ако кренемо од тога да је завичај нулта тачка са које полазимо у живот, онда ћемо бити заинтересовани да видимо како један аутор посматра свој завичај и како га преноси на шири аудиторијум.

- Овај роман говори о страху и за његово писање је била неопходна филозофија живљења, завидно знање и људски карактер. Пивашевић жури да упути трачак истакла је Козић-Прерадовић.

Мр Радмила Поповић окарактерисала је књигу „Завичај“ као необичну прозну цјелину, неку врсту мјешавине романа и драме, есеја и студијских скица.

-Пивашевић није класичан наратор јер својим литерарним јунацима повјерава тежак задатак интелектуалног расправљања на различите теме.

Подсјећамо, аутор књиге „Завичај“ др Станко Пивашевић је познат широј публици у Шамцу и у РС, а прије ове књиге издао је трилогију „Запис из недоба“, „Планина“ и „Човјек из недоба“ и све те књиге имају антиратну поруку.

У роману „Завичај“, Пивашевић говори о високом интелектуалцу, ратном сирочету, о његовој судбини, раду и хуманости, али, како каже, у позадини, као у позоришту, иза кулиса стоје рат и страдање.

- И у овој књизи рат је универзална несрећа и сви смо дужни да градимо мостове и ћуприје без демагогије и без празне приче, поручио је у књизи аутор Пивашевић.