Обиљежавање минских поља у Шамцу

Служба Цивилне заштите општине Шамац формирала је властити мобилни тим која је уз подршку извиђача БХ –МАКА из Регионалне канцеларије у Брчком започела активности на занављању постављених ознака упозорења на опасност од мина. Ову активност служба ЦЗ ће проводити током априла мјесеца и том приликом биће постављено 200 нових ознака на границама сумњивих површина.

Финансијску подршку за ове активности пружила је општина Шамац у висини од четири хиљаде марака. Планиране активности биће завршене до 15 маја чиме ће општина Шамац бити прва општина у БиХ која је завршила ове активности око занављања постављених ознака.

- Свака табла са натписом забрањен пролаз имаће свој број и координате тако да ћемо у случају неовлаштеног уклањања ових ознака моћи правовремено да интервенишемо – рекао је Боро Богдановић, руководилац ЦЗ Шамац.

Овом активношћу обухваћене су мјесне заједнице: Гребнице, Брвник, Баткуша, Обудовац и Обудовац II, Средња Слатина, Гајеви и Корница.