Министар управе и локалне самоуправе боравио у Шамцу

Министар управе и локалне самоуправе у Влади РС Зоран Липовац боравио је 14. априла у радној посјети општини Шамац. Том приликом са руководством општине разговарао је о проблемима са којима се сусреће ова локална заједница.

Проблеми су проблеми, били они велики или мали, али када је општина Шамац у питању онда се чини да су они сведени на минимум, бар када је функционисање власти у питању, истакнуто је на заједничком састанку у општини Шамац.

Током разговора министар је подсјетио на могућност да Република финансира изградњу заобилазнице у Шамцу уколико републичко министарство финансија успије обезбиједити кредитни аранжман код једног фонда за намјенске инвестиције.

- Сигуран сам да уколико тај кредит дође у Републику Српску да ће и Шамац ући у тај пројекат – рекао је Липовац.

Начелник општине Шамац Саво Минић је истакао да је општина Шамац завршила комплетне имовинско правне односе и да је поднијет захтјев Министарству финансија. Остаје само да се чека да виде када ће кренути даља реализација заобилазнице у РС јер имају обећање да ће то бити урађено.

Истичући важност заобилазнице у источном дијелу града, Минић је изразио спремност да општина сама уђе у њену изградњу уколико Република неби успјела обезбиједити средства.

На састанку са министром највише се разговарало око назива и територијалног разграничења у овој општини, о чему су већ вођени разговори са Федерацијом БиХ.

Липовац је са задовољством оцијенио да је ова општина прошле године имала највеће уштеде од свих локалних заједница у Републици Српској, а да се тај тренд наставља и у овој години.