Одржан шаховски турнир у Шамцу

У поводу Дана општине Шамац, Скупштина општине Шамац је 17. априла организовала Први шаховски турнир који ће од наредне године прерасти у традицију. Шаховски турнир је одржан у хотелу „Плажа“ у Шамцу, а на турниру је учестовало 40 шахиста из Републике Србије, Републике Српске, Хрватске и Федерације БиХ. Играло се по систему шаха, свјетском правилу 15 минута по играчу.

- Скупштина општине Шамац је у најозбиљнијим намјерама да крене са протоколом који би превазишао просторе БиХ и имао међународни карактер. Следећи турнир биће традиционалан имајући у виду да смо обезбиједили све, организацију, простор и средства – рекао је начелник општине Шамац Саво Минић отварајући први шаховски турнир.

Прво мјесто и новчана награда од 200 марака припало је Зорану Арсенићу интернационалном мајстору ФИДЕ из Београда, друго његовом брату Горану Арсенићу и награда у висини од 140 марака, док је трећа награда у висини од 80 марака припала Александру Симићу из Шамца.