Обиљежен дан мјесне борачке организације

У духу традиције као и досадашњих година, Мјесни одбор борачке организације Шамац обиљежио је 17. април, дан мјесне борачке организације.

- У духу традиције сваког 17. априла прослављамо овај дан и сјећамо се наших погинулих сабораца у прошлом отаџбинском рату, а по први пута смо ове године положили и вијенце на Споменик мјесне борачке организације који је освјештан прошле године и желим да се то настави и даље - рекао је предсједник мјесне борачке организације Шамац Јово Секулић.

Према ријечима Секулића погинуло је 114 бораца из Шамца и осталих градова бивше БиХ који су нашли уточиште у Шамцу, од чега је 56 са ове општине.

Он је истакао да је рад мјесне борачке организације у тешком положају због материјалног стања.

Овом приликом Секулић је позвао све присутне и чланове мјесне борачке организације да 24. априла у 18 часова присуствују Изборној Скупштини ове организације на којој ће се изабрати ново руководство.

Подсјећамо, мјесна борачка организација броји 283 члана.