Школа риболова

У организацији Спортског риболовног друштва Шамац, а у оквиру обиљежавања Дана општине Шамац 17. априла је у Обудовцу на Јекића ровањима одржана „Школа риболова“. Учешће су узеле Основне школе из Шамца, Црквине, Слатине и Обудовца. Учествовало је 140 ученика, а истима је Спортско риболовно друштво уручило бесплатне годишње дозволе, штапове за пецање и мајице.

Овом приликом организовано је и такмичење полазника у пецању на пловак. Прво мјесто је заузела Основна школа из Црквине, друго мјесто припало је школи из Слатине, док је треће мјесто припало школи из Шамца.

По завршетку манифестације организован је заједнички ручак и дружење свих присутних. Ову манифестацију је отворио начелник општине Шамац Саво Минић, а општина Шамац је уједно била и спонзор ове „Школе риболова“.

Спортско риболовно друштво ће са овим активностима наставити и у наредном периоду, а за следећег домаћина ове манифестације одређена је школа из Црквине.

Према ријечима предсједника Спортског риболовног друштва Шамац Боре Богдановића Спортско риболобвно друштво наставља са планираним активностима, а до сада је већ учлањено 150 спортских риболоваца. Следећа манифестација одржаће се такође на Јекића ровањима 11. јуна када је планирано такмичење мјесних секција на којој очекују учешће преко 20 екипа.

Више фотографија у фото-албуму, секција дешавања.