Положени вијенци поводом 76 година ослобођења Шамца

У Шамцу су код спомен-костурнице жртвама Народноослободилачког рата положени вијенци 76 година од ослобођења ове општине у Другом свјетском рату, у коме је живот изгубило 619 људи, међу којима 187 бораца.
Вијенце су положили представници општине и општинске Борачке организације.

Начелник Одјељења за општу управу Лепа Тривић рекла је да су велике посљедице страдања за вријеме Другог свјетског рата и да је у појединим мјесним заједницама дошло до масовног убијања цивила.
Она је навела да се не смије заборавити да је и тадашња БиХ имала велики број жртава и да је највећи број њих био из реда српског народа.

"Сав тај период мора остати у историји, никада се не смије заборавити, а будућност је нешто у што морамо гледати и заједничким снагама градити бољу БиХ, односно Републику Српску и цјелокупно наше окружење", навела је Тривићева.