Начелник општине Теслић посјетио општину Шамац

Након састанка начелника општине Шамац и Теслић новинарима је речено да је једна од кључних тема била сарадња привредника и побољшање пословног окружења у општини Шамац, имајући у виду досадашња успјешна искуства која има општина Теслић у смислу  добивања БФЦ сертификата који би помогао за успостављање повољнијег пословног окружења на подручју општине Шамац.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић каже да ће се о овој теми бавити у наредним мјесецима, те да очекује апсолутну помоћ  и подршку општине Теслић и њеног тима који ће радити заједно са представницима општине Шамац како би аплицирали на пројекат.
Начелник општине Теслић Милан Миличевић каже да је Теслић добар примјер општине и да своја искуства желе да пренесу  и на општину Шамац како би лакше завршили процедуру око добивања БФЦ сертификата за повољно пословно окружење.

„Прва смо општина у РС која је носилац овог сертификата, имамо тим људи који на томе свакодневно ради, направили смо ресертификацију. Битно је да општина Шамац буде једна из породице оних који имају сертификат, јер им отвара велике могућности у комуникацији  са домаћим и са страним инвеститором једну врсту привредног маркетинга коју сами неби могли никада направити. Радићемо у наредном периоду и тим из Теслића ће бити на располагању општини Шамац", каже Миличевић.
Начелник општине Теслић Милан Миличевић истиче да већину локалних заједница муче исти проблеми, а то је  актуелна ситуација око пандемије са корона вирусом  и мјерама које локални штабови доносе на нивоу својих локалних заједница, те је заједнички закључак  да је  велика одговорност пребачена на локалне заједнице да се рестриктивније мјере доносе на локалним нивоима  овисно од епидемиолошких ситуација у појединим локалним заједницама.
"Мјере морају бити уједначене са самог врха, једног и другог ентитета поготово када су у питању локалне заједнице које се налазе на међуентитеским линијама, јер су ту потпуно другачије мјере. Нису јасно дефинисани критерији према којима би нека локална заједница  донијела рестриктивније мјере. Потребни су једниствени критерији то има неког смисла", каже Миличевић.
Он каже да је  проблем недовољан број вакцина, јер вакцине у локалним заједницама преко локалних домова здравља долазе на захтјеве који су већи реално од оног броја који дође у локалне заједнице, те се неће постићи битан резулат, а проценат вакцинисаности ће бити мали и неће моћи утицати на колективни имунитет.