Сјећање на погинуле борце ВРС

Представници општине Шамац и Борачке организације су, поводом Дана општине, код Спомен-обиљежја положили вијенце за 122 погинула борца Војске Републике Српске и 22 цивилне жртве са шамачког подручја у протеклом рату.

Предсједник Скупштине општине Шамац Симо Варадиновић поручио је да се присјећају свих погинулих бораца који су дали своје животе за стварање Републике Српске, те да одаје почаст свима који су своје животе уградили у одбрану Шамца и темеље Републике Српске.

"Дужност свих нас је да на тим темељима градимо бољу у просперитетнију Републику Српску, јер само на такав начин показаћемо им да смо им вјечно захвални за њихове жртве“, каже Варадиновић.

Обраћајући се присутнима на Парстосу за погинуле борце ВРС и цивилне жртве рата Варадиновић је истакао је да је задатак Владе Републике Српске, ресорног министарства и локалних заједница да заједно са Борачком организацијом учине све да се животни стандард породица погинулих бораца, ратних војних инвалида и демобилисаних бораца подигне на виши ниво.