Дјеца са пјесмом и цртежима своме граду

Центар за културу у Шамцу у сарадњи са ЈПУ Дјечије обданиште „Радост“ из Шамца и  Обудовца  и општином Шамац организовали су данас дружење дјеце са начелником који су му поводом Дана општине уручили поклоне слику и макету града коју су сами урадили, а у улици поред Старог сата организовали изложбу њихових радова са мотивима града.

Директор Центра за културу Миланка Благојевић истиче да су се данас окупили заједно са дјецом из обданишта у Шамцу и Обудовцу и њиховим родитељима како би приредили програм за све присутне, а све у циљу да то буде дио обиљежавања Дана општине Шамац.

Начелник општине Ђорђе Милићевић истиче да се од 14 априла обиљежава Дан општине, али у складу са епидемиолошким мјерама које не дозвољавају већа окупљања, те да је највећи дио манифестација организован од стране Центра за културу и Одјељења за друштвене дјелатности.
„Свако обиљежавање Дана општине управо је упућено овој дјеци, јер ако постоји већи поклон то су дјеца која су пробудили град са младошћу. Општина се има зашта борити када има овакву младост. Надам се да ћемо у неком наредном периоду стварати још боље услове за рад дјечијег обданишта. То су нам задаци у наредном периоду“, каже Милићевић.

Директор ЈПУ Дјечије обданиште „Радост“ у Шамцу и Обудовцу Радмила Митровић истиче да дјеца сваке године у поводу Дана општине узимају учешће у различитим активностима, а због епидемиолошких мјера данас су то чинили група по група са рецитацијама и пјесмом.

Она је додала да је велики број дјеце на чекању да бораве у обданишту, али су због комплетне ситуације ускраћени да упишу дјецу, те ће чим дозволе услови и Министарство родитеље обавијестити.

„Приоритет имају дјеца чија су оба родитеља запослена и дјеца која су више од годину дана на чекању“, каже Митровићева додајући да имају укупно 125 дјеце у обданишту, од чега 40 дјеце у обданишту у Обудовцу и 85 у Шамцу.