Доброчинитељи из Шамца Неда и Константин – Коља Јеринић нису заборавили свој град (ФОТО)

Из личних средстава шамачких доброчинитеља Неде и Константина - Коље Јеринића данас су уручене двије стипендије од по 600 КМ за два вриједна студента Ђурђину Маслић из Црквине и Владу Стојичића из Доње Слатине, а постављена је клупа у вриједности од 640 КМ у главној улици на шеталишту са натписом „Шамцу на дар“ Неда и Константин Јеринић.
Неда и Константин Јеринић кажу  да су одлучили да поклоне дар Шамцу и шамчанима, пензионерима, дјеци, студентима и другим без обзира на националност.

Доброчинитељ Константин Јеринић рођен је у Милошевцу код Модриче, као беба са родитељима је отишао у Зрењанин, након тога у Шамац, 1969. године у Берлин, те завршио у Канади, а његова супруга  Неда са којом је у браку 50 година је поријеклом из Далмације из села Засела између Сплита И Шибеника.
„Сада сам поново у Шамцу као пензионер. Писац сам поезије и прозе за дјецу и одрасле. Издао сам роман и неколико збирки пјесама. Тренутно ми је у припреми још шест књига. Моја супруга Неда и ја смо одлучили да скромно захвалимо свом граду“, навео је Јеринић.
Јеринићи кажу да овај дар није њихова задња позитивна емоција када је у питању овај град и шамчане, надају се да ће овдје наћи пријатеље у замјену за оне који су се одселили, отишли и да ће још бити донација са њихове стране.
Подсјећамо, Неда и Константин Јеринић су недавно подијелили 100 хуманитарних пакета пензионерима, 25 у Милошевцу, 25 у Црквини и Писарима и 50 у Шамцу чија пензија не прелази 300 КМ, донирали једнократну новчану помоћ у висини од 200 КМ Удружењу грађана за лица са посебним потребама, за 13 дјеце Основне школе у Шамцу из социјално угрожених породица по 50 КМ, те за двије социјално угрожене породице из Обудовца и Доње Црквине хуманитарне пакете од по 130 КМ.
Јеринићи су се захвалили начелнику и Служби за друштвене дјелатности на моралној подршци.
Студент пете године Теолошког факултета у Београду из Доње Слатине Владо Јовичић захвалио се на стипендији,  истакао да живи сам са мајком, те ће му ова донација много помоћи у вријеме које је пред нама.