Помен за погинуле борце ВРС

Код Спомен-плоче на цркви Светог Василија Острошког у Новом Селу два код Шамца данас је служен парастос, положени вијенци и прислужене свијеће за 13 бораца и цивила погинулих у протеклом рату.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић истакао је да парастосом одају пијетет погинулим саборцима који су дали за Републику Српску оно највредније - живот.

"Они су живот дали за стварање Републике Српске. На нама је да преносимо са генерације на генерацију колико је важна слобода и живот у слободи, колика је била жртва наших див-јунака", истакао је Зорановић.
Предсједник мјесне Борачке организације Ново Село два Марко Тодић изразио је задовољство што је и ово насеље добило спомен-обиљежје које ће увијек подсјећати на јунаке који су дали живот за Републику Српску.
Он је навео да су на спомен-плочи уклесана имена шест погинулих бораца у отаџбинском рату, три цивилне жртве из Новог Села два и четири цивилне жртве из Гребница.
Он је додао да је спомен-обиљежје постављено на иницијативу мјештана ова два села уз финансијску подршку општине Шамац.