Одбојкашки клуб „Црвена звијезда“ из Обудовца – Првак Српске (ФОТО)

Одбојкашице Црвене звијезде из Обудовца нове су шампионке Републике Српске и пласирале су се у Премијер лигу БиХ.
Одбојкашице су на затварању сезоне протеклог викенда пред неколико стотина гледалаца, уз поштовање свих епидемиолошких мјера, савладале Гласинац са Сокоца резултатом 3:0, а у Обудовцу је испред Дома "Милан Јелић" организовано славље - дефиле и ватромет.
Побједа против Гласинца од 3:0 /25:17, 25:15, 25:19/ била је пука формалност, док је још раније све било одлучено.

Предсједник Одбојкашког савеза Републике Српске Милутин Поповић је новим шампионкама Српске честитао велики успјех за Обудовац и Шамац.
"Нека буду важан репрезент одбојке у Премијер лиги БиХ. Добра селекција, квалитетан стручан рад, пуна подршка руководства клуба и менаџмента општине Шамац довели су до великог успјеха. Резултат је морао доћи и ја им од срца честитам", рекао је Поповић.
Предсједник шамачке Скупштине општине Симо Варадиновић је младим шампионкама уручио медаље, а начелник Шамца Ђорђе Милићевић пехар и цвијеће.
"Ово је огроман успјех Обудовца и Шамца. Хвала свима у клубу јер су доспјели у Премијер лигу БиХ - они су наши прави амбасадори. Обудовац има и мушки одбојкашки клуб и био бих срећан да за двије до три године и они буду шампиони Српске. Општина Шамац као генерални спонзор свих ових година подржавала је ову младост. Дакле, пружићемо шамачким спортистима пуну подршку", нагласио је Милићевић.
Капитен Црвене звијезде Љубица Шаркановић је на свечаности рекла да је осјећај неописив и да су се одбојкашице трудиле током цијеле сезоне.
"Било је падова и успона, а на крају се све добро завршило. Поносна сам на саиграчице, тренере, публику - све у и око клуба", поручила је Шаркановићева.
Тренер Миленко Перушиновић захвалио је свима који су заслужни за овај успјех.
"Представићемо се у добром свијетлу, афирмисати Обудовац, Шамац, Посавину. Емоције су велике, након ових појединачних и клупских награда. Остварили смо оно што смо жељели", истакао је Перушиновић.
Предсједник Клуба Радован Зорановић захвалио је свима који су их на било који начин подржавали свих ових година, међу којима је и локална заједница, која је, како је рекао, увијек била уз њих.
"Сузе радоснице рекле су све. Дочекали смо историјски тренутак за Обудовац - да има члана Премијер лиге БиХ. Оно што је раније освајано није било мало, али хтјели смо више. И, ево, то више сада имамо", поручио је Зорановић.
Женски одбојкашки клуб "Црвена звијезда" основан је прије 17 година.