Уписано више првачића (ФОТО)

На подручју општине Шамац завршен је упис ученика у први разред у све четири основне школе, а уписано је 90 првачића, што је већи број у односу на прошлу годину када их је уписано 82.
У Основну школу (ОШ) у Шамцу уписано је 39 првачића, у ОШ "Србија" у Црквини 17, у Горњој Слатини 14, а у Обудовцу 20.

Начелник Службе за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите Мишо Дервенић рекао је да општина четири године помаже родитељима и првачићима при поласку у школу са 100 КМ, а такође и са скромним школским поклонима.
Он је додао да општина Шамац финансира дио превоза за ученике основних школа и на тај начин покушава помоћи родитељима у школовању њихове дјеце.
"Ако било која основна школа има неки проблем, ми смо ту да помогнемо инфраструктурно и на било који начин", навео је Дервенић напомињући да су ове године финансирали копање бунара за основну школу у Гајевима, помогли једним дијелом око куповине пећи за основну школу у Шамцу, а већ имају договоре да помогну основну школу у Обудовцу куповином реквизита за спорти и школским таблама.