Најбољи ученици основних и средње школе на пријему код начелника општине

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић уприличио је данас пријем за пет ученика генерације - једног средњошколца и четири основца и наградио их са по 200 КМ, те пет основаца вуковаца, којима је додијелио по 100 КМ.
Ученици генерације основних школа су Анђела Радумило из школе у Шамцу, Страхиња Лазић  из школе у Црквини, Пајић Драгана из школе у Горњој Слатини и Тамара Кантар из школе у Обудовцу, док је Неда Ђурић из СШЦ „Никола Тесла“ из Шамца.

Милићевић је ђацима пожелио срећу у даљем школовању, честитао за остварене резултате, те истакао да су они промотери општине Шамац.
„Ово је још једна генерација најбољих који су током свог деветогодишњег, односно четверогодишњег школовања дали највише, а који ће наставити своје школовање. Основци настављају школовање у Шамцу, а средњошколци на факултетима. Најбољи ће по аутоматизму бити и стипендисти у наредном периоду и надам се да ће те стипендије које данас износе 100 КМ мјесечно у наредном периоду бити повећане на 150 КМ“, каже Милићевић.
Он је додао да се школовање и образовање упркос  времену у којем живимо дугорочно исплати, те  додао  да је општина из Буџета у протеклим годинама издвајала средства за побољшање материјалног положаја основних школа и обезбјеђује средства за превоз средњошколаца за једно полугодиште.

Ученик генерације из основне школе у Обудовцу Тамара Кантар каже да ће уписати средњу медицинску школу истичући да је поносна на себе и своје пријатеље што су у вријеме пандемије ипак савладали градиво.
Ученик генерације у Средњој школи Неда Ђурић из Гајева завршила је рачунарско информатичку гимназију уписаће се на Фармацеутски факултет у Бања Луци, те истакла захвалност начелнику за гест који увијек показује за младост и најбоље.