Пријем за просвјетне раднике који су отишли у пензију у последње двије године

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић уприличио је пријем за пет просвјетних радника који су отишли у пензију током 2020 и 2021 године како би се на један скроман начин у име општине, грађана и родитеља захвалио за све што су учинили за образовање генерација ученика.

„Ове године увели смо још једну нову праксу коју ћемо наставити наредних година, а то је пријем са просвјетним радницима који су отишли у пензију и дали свој радни вијек како би имали ове младе генерације наших ученика. То је занимање које изискује много труда и енергије, али и занимање иза којих остају конкретни резулатати“, рекао је начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић.
Он додаје да је то најмање што могу учинити за њих, опуштену комуникацију и разговор са њима, зажељети им дуговјечну пензију како би уживали у плодовима свога рада  и показати да неће бити заборављени.
„Извели су низ генерација, указали им шта је то породица, образовање, како се треба понашати и извели огромне генерације нових младих људи“, нагласио је Милићевић.

Наставник разредне наставе у пензији Косовка Панић из Обудовца каже да су веома срећни и задовољни што се начелник сјетио да их угости, те да им лијепа ријеч пуно значи.
„Материјално буде и прође али ово је гест који се памти. Радила сам са малим ђацима који су сада углавном одрасли људи и срећна када нас се бивши ђаци и њихови родитељи сјете. Сада  ево и преко друштвених мрежа, на улици или било када. Ми њих доживљавамо као рођену дјецу“, каже Панићева.
Подсјећамо из четири основне школе у 2020. и 2021. години у пензију су отишли Ранко Дамјановић, наставник географије у Шамцу, Мара Мићић, наставник биологије у Црквини и Горњој Слатини, Зденка Лукић, наставница математике у Шамцу и Гела Милићевић, наставник хемије у Обудовцу.