Општина Шамац финансирала из буџета асфалтирање улице у Новом Селу 2

У Новом Селу 2 код Шамца завршено је асфалтирање улице дужине 600 метара, ширине три метра за коју је општина Шамац из буџета издвојила 72.000 КМ. Ово је једно од насеља у којем живе становници који су дошли прије 25 година из 22 општине БиХ и са великим бројем дјеце.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић са сарадницима данас је обишао новоизграђену улицу, разговарао са мјештанима о инфраструктурним радовима који су урађени и који предстоје у наредном периоду.

Он каже да је ово једна од Мјесних заједница са највећим бројем дјеце, те да су током прошле године кренули са изградњом дјечијег игралишта које ће наставити ове године.
„Новоизграђена улица инфраструктурно много значи за ове становнике. У наредном времену ћемо завршити преосталих 350 метара. Ових дана смо овде уз помоћ ЈП “Водовод и Канализација“ одрадили анкету са аспекта изградње водоводне мреже. Прије двије године смо изградили артершки бунар уз помоћ Инвестиционо развојне банке  РС у  вриједности око 80.000 КМ. То  је данас предуслов да у наредних годину дана започнемо и завршимо изградњу водоводне мреже уз учешће грађана“, каже Милићевић.

Предсједник Савјета МЗ Ново Село 2 Живко Тодић каже да им ова улица много значи.
„Љети је била велика прашина, зими су се послије кише и снијега отварале рупе. Имамо 73 малољетне дјеце која се возе бициклом и играју“, каже Тодић напомињући да у овој МЗ треба да се заврши водоводна мрежа која ће им пуно значити јер су бунари плитки од 10 до 12 метара, а артершки бунар је  дубине 140 метара и свих 73 домаћинства ће се снабдијевати из њега.

Светлана Павловић, дипл.журналиста