Саопштење за јавност

Обзиром да смо запримили велики број упита од стране грађана поводом питања дезинсекције (запрашивање комараца) и разлозима због којих још није спроведено до краја, овим путем обавјештавамо јавност о сљедећем:

Ресорно одјељење покренуло је све активности у вези са пословима дезинскеције  (запрашивање комараца) још у фебруару мјесецу текуће године, за шта су обезбијеђена и финансијска средства. У сарадњи са ЈЗУ „Дом здравља“ благовремено је извршен  ларвицидни третман у више наврата на подручју цијеле општине.

Покренута је процедура јавних набавки (тендер), како би спремни и на вријеме могли реаговати на терену по питању запрашивања одраслих јединки комараца.

Због саме природе поступка јавних набавки и могућности да се на исти пријави више понуђача (фирми) које се баве дјелатношћу сузбијања комараца, у току поступка дошло је до улагања више жалби понуђача, те смо били у законској обавези да обавијестимо  Канцеларију за разматрање жалби у Бања Луци.
Рјешењем поменуте канцеларије наложено нам је да поступак јавних набавки МОРАМО ПОНОВИТИ а поновљени поступак је у завршној фази.

Са овим проблемом се поред општине Шамац суочавају и друге општине у Републици Српској из горе наведених разлога.

Овом приликом, свјесни тежине проблема, замољавамо грађане за разумијевање и стрпљење. Општинска управа предузима све активности и улаже додатне напоре како би у што краћем року извршили третман комараца на терену и ријешили овај проблем.

С поштовањем!

Одјељење за привреду и инспекцијске послове