Парастос за борце ВРС у Луговима

У Мјесној заједници Лугови код Шамца је служен парастос за 24 погинула борца Војске Републике Српске и шест цивила из Срница и других мјеста широм БиХ чије породице данас живе у парохији Лугови.
Након парастоса, који су код спомен-плоче постављене на Цркви Светог Сисоја служили свештеници са шамачког подручја, положени су вијенци и прислужене свијеће.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић присуствовао је парастосу.

Он се након парастоса обратио присутнима рекавши да су се данас као и свих ових година окупили да одају поштовање  свим див јунацима који су своје животе положили за стварање Републике Српске и наше боље будућности.
„Данас се не сјећамо само оних који су дали своје животе, него и породица које су иза њих остале. Обавеза Општинске управе је да помаже породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида и та подршка неће изостати ни у наредном периоду“, каже Милићевић.
Предсједник Савјета мјесне заједнице Лугови Спасо Лазић каже да у овом селу данас живи око 600 становника расељених из Срница код Градачца и других мјеста широм БиХ, од којих је скоро 100 дјеце.
Он је навео да је 2014. године постављена спомен-плоча погинулима.

Предсједник шамачке Борачке организације Радован Зорановић рекао је да се сваке године служи парастос као знак сјећања на погинуле припаднике Војске Републике Српске.
"Они су дали живот за Републику Српску и наша дужност је да их се са поносом сјећамо", поручио је Зорановић.
Парастосу су поред породица погинулих и мјештана Лугова, присуствовали представници Борачке организације Шамац Радован Зорановић и Лазар Благојевић и представници локалне власти Ђорђе Милићевић начелник општине Шамац, начелница Одјељења за Општу управу и начелник Службе за друштвене дјелатности и послова цивилне заштите Мишо Дервенић.