Одржане радионице за дјецу од 5 до 10 година (ФОТО)

У оквиру манифестације „Шамачко љето“ ЈУ „Центар за културу“ у Шамцу  одржао је креативне радионице за дјецу од пет до десет које је почело 14. јуна, а радионице су одржане од 14. до 18. јуна у термину од 17 до 19 часова свакодневно у просторијама Центра за културу са 20 полазника.
Директор Центра за културу Миланка Благојевић каже да су радионице организоване у складу са епидемиолошким мјерама, а пријављено је 20 дјеце.

„Програм радионице је реализован у пет цјелина са различитим темама и методама рада (читање, разговор, писање, цртање, плесање, пјевање, креативна игра и сл), енглески језик. Са полазницима радионице радили су стручни предавачи, просвјетни радници и локални умјетници“, каже Благојићева.
Она је додала да је сврха радионице омогућити  дјеци да кроз дружење и игру са вршњацима развијају своје емоционалне, социјалне, говорне и когнитивне вјештине.
„Учешће на радионицама је било бесплатно а свим полазницима је кроз радионице обезбјеђен материјал и прибор за рад“, каже Благојићева додајући да су жељели овим радионицама подстаћи и охрабрити дјецу да креативно размишљају и слободно изражавају своје мишљење.