Обиљежено 29 година од спајања Истока и Запада (ФОТО)

У Мишићима код Модриче је обиљежено 29 година од сусрета Првог крајишког и Источнобосанског корпуса у операцији "Коридор 1992", којим су спојени источни и западни дијелови Републике Српске.
Командант Добровољачког одреда Толиса Требавске бригаде Милорад Станковић рекао је у обраћању да су битке почеле 24. и 25. јуна 1992. године, а сусрет бораца два корпуса догодио се око 16.00 часова на данашњи дан 1992. године, на линији Живково Поље-филомена-рјечица Толиса.

"Сусрет бораца значио је да је путна комуникација, која је названа "Коридор живота", слободна", рекао је Станковић након парастоса, који су код споменика погинулим у операцији "Коридор" служили свештеници Српске православне цркве из Скугрића и Модриче.
Цвијеће на споменик положили су представници Требавске бригаде, Чете специјалног батаљона Друге посавске бригаде, Првог батаљона војне полиције Првог крајишког корпуса и начелници општина Шамац и Модрича, која је домаћин манифестације.
Начелник Модриче Јовица Радуловић рекао је да се обиљежавањем историјског догађаја - сусрета Првог крајишког и Источнобосанског корпуса, грађани Модриче сјећају свих који су своје животе дали да би садашње генерације живјеле у слободној Републици Српској.
"Само заједно, јединствени и сложни, какви су били борци у пробоју коридора, данас и убудуће можемо градити бољу Републику Српску", рекао је Радуловић.
Начелник Шамца Ђорђе Милићевић рекао је да су Мишићи једно од најзначајнијих мјеста у историји овог краја, пошто су се на овом простору састале српске војске са истока и запада и тако спојиле западни и источни дио Репбулике Српске, те српски народ западно од Дрине са матицом Србијом.
"Погинули борци, којима је одата пошта и служен помен, симбол су српске слоге", рекао је Милићевић.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић, бивши ратни командант батаљона у Обудовцу, истакао је да је спајање два корпуса значило сигурност, останак и опстанак Срба у Шамцу, Обудовцу, Пелагићеву и Доњем Жабару.